Internet@TV - v televízoroch galantského Samsungu

12.04.2011 22:52

 Kórejská firma Samsung uviedla na trh prvé televízory, prostredníctvom ktorých sa môže ich majiteľ pripojiť k internetu. Modernizovaná služba Internet@TV obsahuje obchod s aplikáciami Samsung Apps do televízora zadarmo ( najrôznejšie aplikácie (widgety)). K dispozícií sú aplikácie od popredných poskytovateľov služieb, ako sú AccuWeather, AP News, Blockbuster, eBay, Facebook, Twitter, Fashion TV, Netflix, Picasa, Pandora, Travel Channel, TV Guide, USA Today, History Channel, Vudu alebo YouTube, Google Maps, on-line archív Českej televízie, ktorý čoskoro doplní archív STV. Všetky aplikácie je možné prevziať a používať priamo pri sledovaní televízie, čo vytvára nový zážitok z interaktívnej zábavy. V ponuke sú rôzne hry, noviny, magazíny, videá, adaptéry na prepojenie k sociálnym sieťam a pod. Má aj aplikáciu Skype. Predstaviť si to môžete tak, že cez televízor hráte so svojím vzdialeným priateľom napr. šach, prípadne ho po pripojení kamery pozvete na virtuálnu návštevu k vám domov. Prostredie Apps pritom Samsung otvorí pre vývojárov aplikácií. Samsung zároveň vyhlásil súťaž pre európskych vývojárov o viac ako 300 000 eur, zameranú na tvorbu nových aplikácií pre inteligentné televízory, ktoré dnes s pripojením na internet ponúkajú prístup k množstvu doplnkových služieb.

Pozadu nezostávajú ani konkurenčný Panasonic (v predaji Panasonic Viera TX-P50VT20E, TX-P80VT20E vybavený funkciou Viera Cast na zobrazenie informácií z internetu-archív TV Nova, DailyMotion, kanál Eurosport, Euronews, Bloomberg, YouTube, Picasa, Tagesschau, Bild.de, Twitter, QTom, ale aj predpoveď počasia pre vybrané mestá; Má aj aplikáciu Skype . Súčasťou televízorov je aj adaptér na bezdrôtové pripojenie k internetu ) či Sony. Vďaka zabudovanému Wi-Fi sa pripojíte k internetu bez káblov, pozriete si videá na YouTube či skontrolujete svoje kontá na serveroch Facebook či Twitter. Samsung UE55C7000 WW aj Panasonic Viera TX-P50VT20E, TX-P80VT20E prehrávajú cez USB bez problémov multimediálne súbory typu MP3,JPEG,DivX,DivX HD (aj s titulkami), Samsung navyše prehrá aj niektoré kontajnery MKV.

Spoločnosť Panasonic ponúka vo svojej aplikácii Viera Cast kompletný archív TV Nova. Diváci v Českej aj Slovenskej republike si tak môžu na televízore spustiť akýkoľvek program či seriál z portálu www.nova.czv kvalite digitálneho vysielania. Služba Viera Cast je k dispozícii zdarma v modelových radoch televízorov Panasonic Viera G15, V10, a Z11, ale aj v domácich kinách a všetkých Blue-ray prehrávačoch predstavených na jar 2010. (televízor Panasonic TX-P46Z11, televízor Panasonic TX-L37G15E, Blue-ray prehrávač Panasonic DMP-BD80 a bezdrôtový systém domáceho kina SC-ZT1).